Naposledy aktualizováno: 24.01.2022 17:52:09
Na úvodní stranu

Místní knihovna Hrubá Vrbka

Místní knihovna se nachází v 1. patře budovy Obecního úřadu Hrubá Vrbka.

 

V roce 2017 prošla knihovna celkovou rekonstrukcí. Z dotace získané od Jihomoravského kraje byly prostory knihovny nově vymalovány a proběhla výměna všech knižních regálů. Byly také zakoupeny nové židle a stoly pro možnost dalších aktivit pořádané nejen knihovnou. V roce 2018 z další získáné dotace od Jihomoravského kraje byla knihovna dovybavena počítačovou technikou sloužící pro veřejnost. Během roku 2018 a 2019 proběhla aktualizace knižního fondu v oddělení beletrie pro dospělé a naučné literatury.

V naší knihovně se nachází přibližně 3 500 svazků.

Čtenářům nabízíme možnost prohlížení si celého fondu knihovny přes on-line katalog, na který najdete odkaz na těchto webových stránkách. V on-line katalogu mají čtenáři možnost vybírat si knihy z pohodlí domova. Je zde také možnost pro registrované čtenáře si knihy prodloužit nebo rezervovat knihy, kterou jsou momentálně vypůjčené. Stejně tak mají čtenáři možnost vybírat si knihy z výměnného fondu, který nám vozí 1x měsíčně Městská knihovna Hodonín. Každý měsíc máte tedy možnost si vybrat ze 40 nových titulů.  Knihy z výměnného fondu je možné objednat přes on-line katalog, který opět naleznete v odkazech na této webové stránce. Pokud výměnný fond nabízí Vámi hledaný titul, stačí poslat na mail knihovny (knihovna.hrubavrbka@seznam.cz) název knihy, autora a Vaše jméno. Takto objednané knihy nám dovažejí v následujicím výměnném fondu.

 

Knihovní fond tvoří:

 

- naučná literatura pro děti a mládež

 

- beletrie pro děti

 

- beletrie pro dospělé

 

- naučná literatura pro dospělé

 

- časopisy pro děti, mládež i dospělé

 

- výměnný fond (nové knihy z fondu Městské knihovny Hodonín)

 

Knihovna má facebookovou stránku, na které naleznete informace pro čtenáře, akce knihovny, seznamy nových titulů atd. Hledejte nás pod odkazem: Místní knihovna Hrubá Vrbka